Saltar ao contido
Veteranos de OurenseTempada 2026–27
Inicio

Ligas

DHDivisión de Honor1ªPrimeira División2ªSegunda División3ªTerceira División

Copas

ACopa ABCopa B
DocumentosContacto
Política de privacidade
SuperadminAdministradorÁrbitroDelegado
Os meus partidos
Administración
O meu equipoAA Clinic Xadigal
O meu equipoACD Decologic
O meu equipoADV Monforte
O meu equipoAllariz Veteranos
O meu equipoAtlético Gresande
O meu equipoBarrela Veteranos
O meu equipoCDV Moura
O meu equipoMaside Veteranos
O meu equipoOurense Vet. Rante
O meu equipoSB Barbadás
O meu equipoSilver Macendo
O meu equipoSporting Celanova
O meu equipoVet. Loñoá CF
O meu equipoXinzo de Limia Vet.
O meu equipoADC Boado Vet.
O meu equipoADCV Vilar de Santos
O meu equipoADV Barbadás
O meu equipoBar Novo Ribeiro
O meu equipoBarbantes Vet.
O meu equipoCDV Cortegada
O meu equipoCafé JJ Disgal Miño
O meu equipoCalvos de Randín
O meu equipoCuña Old Boys
O meu equipoFrancelos Vet.
O meu equipoHumara Miña Xoia
O meu equipoPeroxa Llovizna
O meu equipoRayo Celanova
O meu equipoVilar de Astres
O meu equipoA Barra CDV
O meu equipoAD Soutopenedo Vet.
O meu equipoADV Irixo
O meu equipoAxouxeiriños ACDC
O meu equipoBande Veteranos
O meu equipoBar Perla
O meu equipoBóveda Veteranos
O meu equipoCafé Prisma
O meu equipoLeiro Veteranos
O meu equipoPaderne Veteranos
O meu equipoSalamonde Bucéfalo
O meu equipoVeteranos Maceda
O meu equipoVeteranos Polígono
O meu equipoADV Paradapiñor
O meu equipoAmigos Taboadela
O meu equipoAmigos de Palmes
O meu equipoArrabaldo Vet.
O meu equipoAtlético Celanova
O meu equipoCDV Toén
O meu equipoCafé Gráfico Trauma
O meu equipoCaldaria Veteranos
O meu equipoEDM Chantada
O meu equipoLlovizna VN
O meu equipoMacabi de Lebantar
O meu equipoNorte Veteranos
O meu equipoPetronor Cualedro

Competicións

  • DHDivisión de Honor
  • 1ªPrimeira División
  • 2ªSegunda División
  • 3ªTerceira División
  • Copa A
  • Copa B

Segunda División

/

  • Xornada
  • Clasificacións
  • Calendario

Clasificación

  • Xeral
  • Goleadores
  • Deportividade
#EquipoPtsPXGEPGFGCDG
1 (Campión)Salamonde Bucéfalo124400184+14
2 (Ascenso)Paderne Veteranos115320136+7
3 (Ascenso)A Barra CDV105311167+9
4Café Prisma104310114+7
5ADV Irixo104310104+6
6Bande Veteranos74211137+6
7Veteranos Polígono752121210+2
8Bóveda Veteranos54121550
9Veteranos Maceda551221016-6
10Leiro Veteranos45113513-8
11 (Descenso)Axouxeiriños ACDC35104612-6
12 (Descenso)AD Soutopenedo Vet.05005620-14
13 (Descenso)Bar Perla05005522-17
  • 1º campión e ascende
  • Ascenso
  • Descenso

Pts puntos · PX partidos xogados · G gañados · E empatados · P perdidos · GF goles a favor · GC goles en contra · DG diferenza de goles

En caso de empate a puntos: confrontación directa, diferenza de goles e goles marcados.

Clasificación

#EquipoPtsPXGEPGFGCDGForma
1 (Campión)Salamonde Bucéfalo124400184+14GGGG
2 (Ascenso)Paderne Veteranos115320136+7GEEGG
3 (Ascenso)A Barra CDV105311167+9PGEGG
4Café Prisma104310114+7GGEG
5ADV Irixo104310104+6GEGG
6Bande Veteranos74211137+6PEGG
7Veteranos Polígono752121210+2GGEPP
8Bóveda Veteranos54121550GEEP
9Veteranos Maceda551221016-6GEPEP
10Leiro Veteranos45113513-8PEPGP
11 (Descenso)Axouxeiriños ACDC35104612-6PPGPP
12 (Descenso)AD Soutopenedo Vet.05005620-14PPPPP
13 (Descenso)Bar Perla05005522-17PPPPP
  • 1º campión e ascende
  • Ascenso
  • Descenso

Pts puntos · PX partidos xogados · G gañados · E empatados · P perdidos · GF goles a favor · GC goles en contra · DG diferenza de goles

En caso de empate a puntos: confrontación directa, diferenza de goles e goles marcados.

Goleadores

75 xogadores
#XogadorGolesPX
1Siota Limia, JorgeAD Soutopenedo Vet.54
2Fernández Meirama, DavidA Barra CDV55
=3Cerdeiro Fiz, AntonioVeteranos Maceda44
=3González Janeiro, EduardoADV Irixo44
5Enríquez Sousa, Sergio MiguelA Barra CDV45
=6Acevedo Galeano, Juan CarlosSalamonde Bucéfalo34
=6Martínez Arias, José IvánCafé Prisma34
=6Rosón González, FabioSalamonde Bucéfalo34
=9Palacios López, Luis ÁngelAxouxeiriños ACDC35
=9Rodríguez Pérez, JorgePaderne Veteranos35

Deportividade

Menos puntos = mellor
#EquipoPuntos
1Paderne Veteranos102
=2Axouxeiriños ACDC204
=2Bande Veteranos204
=2Café Prisma204
=2Salamonde Bucéfalo204
=2Veteranos Maceda204
7ADV Irixo306
8Veteranos Polígono408
9Bóveda Veteranos219
10AD Soutopenedo Vet.5115
11Bar Perla3216
12A Barra CDV10020
13Leiro Veteranos11022